čaruje

Menu
A+ A A-

O soutěži

Ocenění Českého Honzy je udělováno jednou ročně talentovaným a tvořivým českým dětěm trvale žijícím v zahraničí a to ve věku od 6 do 18 let.  Soutěž je učena všem, kteří mají rádi tvořivé psaní, výtvarné projekty anebo vynikají v dalších oborech. Především bychom ale rádi podporovali a inspirovali české děti žijící v zahraničí, aby užívaly svůj mateřský jazyk – češtinu – volně, tvořivě, přirozeně a s radostí a stejně tak dokázaly skrze svá výtvarná díla vyjádřit svůj vztah a lásku k Čechám. Zapojením se do soutěže je dětem také umožněno představit své talenty dalším českým dětem a široké veřejnosti.

Prostřednictvím soutěživého ducha Český Honza vede k vytváření trvalého vztahu k České republice a češtině jako takové. Fakt, že jsou do projektu zapojeny česky hovořící děti napříč celým světem, pomáhá dětem si zpětně uvědomit, že nejsou samy, které se učí českému jazyku, což dodá předmětu samotnému jiný rozměr. Účast v soutěži není podmíněna zápisem do české školy. 

 

Ceny Českého Honzy jsou udělovány ve třech kategoriích:

  1. Písemný projev na dané téma
  2. Výtvarná soutěž na dané téma 
  3. Osobnost Českého Honzy

Podrobný popis jednotlivých kategorií naleznete zde.

Jak Český Honza funguje?

Soutěž vzhledem k zapojení dětí z celého světa probíhá pouze na internetu. Na internetových stránkách si soutěžící vybere kategorii, přečte kritéria a začne pracovat na své práci. Poté jen práci nahraje pod svůj účet a ta bude automaticky odeslána k hodnocení.

Práce jsou hodnoceny anonymně, čímž je zaručena nestrannost porotců. Žádný z porotců nemá možnost hodnotit jednu práci dvakrát.

Své příspěvky nahrajte na stránky Českého Honzy nejpozději do 30. září 2017. Výsledky budou oznámeny 15. listopadu 2017 na našich stránkách a výherci budou kontaktováni telefonicky a písemně. Prosíme proto o uvedení platného tel. čísla a přesné emailové a poštovní adresy.

 

Téma 2017: ČESKÝ HONZA ČARUJE

Milé děti,

Český Honza slaví tento rok své páté narozeniny a to si zaslouží velkou oslavu. 
A protože na ní samozřejmě nesmíte chybět, rozhodl se pro vás, své hosty, udělat něco výjimečného. Pamatujete na kouzelné předměty, které Honza dostal od kouzelných dědečků a babiček, od pekelných pánů a dalších pohádkových postav? Tak přesně tyto předměty si tento rok můžete vypůjčit. Asi se nyní ptáte, co s nimi můžete dělat? Honza by si moc přál, abyste za pomocí těchto kouzelných předmětů na světě pomohli něco opravit. Vyberte si něco, co je, dle vašeho názoru, mezi lidmi třeba vylepšit, napravit nebo co by bylo dobré nechat dokonce úplně zmizet. Co by to bylo a jak byste to udělali? To již Honza nechá tradičně na vás a vaší bezmezné fantazii. 

Kdo ví? Třeba se nám podaří nalézt způsob, jak tuto fantazii proměnit ve skutečnost. Vaše šikovnost, radost a láska, kterou svými výtvory budete šířit, opravdu dokáží zázraky. Inspirujme lidi kolem nás k tomu, abychom náš svět společně změnili k lepšímu. To je ten nejlepší dárek, který můžeme Českému Honzovi dát. 

Krásné čarování a mnoho radosti,
Váš tým Českého Honzy